SPORT

ANUNTURI

Prima Pagina

Politică

Administraţie

Sondaj de Opinie

Care dintre următorii politicieni credeţi că ar putea câştiga funcţia de primar al Râmnicului la alegerile următoare?

View Results

Loading ... Loading ...

REDACTIA

Director:
Eduard DULĂCIOIU
(0741-312.104)
Redactor-şef:
Nicolae CIUCESCU
(0744-215.457)
Redactori:
Simona SIMA
(0741-202.825)
Lucian CORNECI
(0751-647.136)
Ovidiu DULĂCIOIU
(0742-060.019)
Colaboratori:
Marian Ioja;
Laurenţiu Sima;
Victor Dobriţoiu;
Daniel Rohatinovici;
Emil Preda;
Dănuţ Omeag
Membru fondator:
Florin Remus MĂNOIU
(0740-159.501)

ABONAMENTE

Preturi Abonamente:
60 RON - pe an
30 RON - pe sase luni
5 RON - pe o luna
Va puteti abona sunand la numarul de telefon: 0250-737.343 sau prin colaboratorii nostri: Marius si Maria SRL, Posta Romana şi Rodipet.

ATENTIE

Responsabilitatea juridica pentru continutul comentariilor pe care le postati pe acest site va revine in totalitate. Colajele si fotografiile trucate, marcate cu "T", precum si textele care le insotesc, vor fi considerate pamflete.

Dandea a fost dorit de Artimon la Juventus

24.08.2010 • Liga IIComments Off

* fotbalistul vâlcean avea posibilitatea de a ajunge în Capitală numai sub formă de împrumut, pentru un an

Săptămâna trecută, după ce oficialii echipei CSM Rm. Vâlcea l-au anunţat că poate să plece la o altă grupare din ţară, Adrian Dandea şi-a găsit imediat un angajament cât se poate de avantajos. Fostul antrenor al echipei vâlcene, Alin Artimon, actualmente principal la Juventus Bucureşti, s-a interesat de serviciile lui Dandea, dorind să-l transfere. Conducătorii din Zăvoi au fost de acord să-l cedeze la Juventus, însă fotbalistul vâlcean avea posibilitatea de a ajunge în Capitală numai sub formă de împrumut, pentru un an.
Tranzacţia a picat atunci când pe „fir” au intrat cei de la Pandurii Tg. Jiu, Adrian Dandea fiind oprit în lotul cu care gorjenii Florin Bejinariu – antrenor principal şi Gabriel Zahiu – director tehnic vor ataca viitorul sezon al Ligii a II-a. În aceeaşi situaţie cu Dandea s-a aflat şi Bogdan Vişa, care putea fi împrumutat de formaţia din Zăvoi la o altă echipă din ţară, dar şi acesta a rămas legitimat în continuare la „noul CSM”.

Melcea şi Stanca îşi caută echipe de Liga a II-a

Puşi pe liber de către Consiliul Director al Clubului Sportiv Municipal, fotbaliştii vâlceni Iosif Melcea şi Dumitru Stanca sunt nevoiţi să-şi caute cât mai repede alte echipe la care să evolueze în viitorul sezon. „Din păcate, am foarte puţin timp la dispoziţie pentru a-mi găsi o altă echipă, dar sper ca până la urmă totul să se rezolve cu bine”, ne-a declarat Melcea.
Din câte se pare, fostul atacant al formaţiei din Zăvoi aşteaptă ca FC Drobeta Tr. Severin să-şi rezolve problemele la FRF şi să revină în Liga a II-a pentru a da probe de joc la gruparea mehedinţeană. Altfel, Melcea ar putea ajunge la Minerul Lupeni sau Mureşul Deva.

Răzvan Dobre s-a transferat la Chindia Târgovişte

* fotbalistul s-a întors astfel acasă şi şi-ar putea relansa cariera la echipa finanţată de Gică Popescu şi prezidată de Ion Crăciunescu

După ce, la finele sezonului trecut, a încercat să se transfere la Internaţional Curtea de Argeş, echipă cu care s-a aflat în cantonament inclusiv în Austria, dar care până la urmă s-a desfiinţat şi a cedat locul în Liga I formaţiei Pandurii Tg. Jiu, Răzvan Dobre a fost nevoit să se întoarcă la Vâlcea. Săptămâna trecută, „decarul” din Zăvoi a primit însă o veste cu adevărat şocantă: Consiliul Director al Clubului Sportiv Municipal, condus de primarul Râmnicului, Romeo Rădulescu, l-a anunţat că nu mai poate să-i achite salariul de 2000 de euro pe lună (cel mai mare din lotul formaţiei din Zăvoi) şi i-a reziliat contractul.
În aceste condiţii, Răzvan Dobre a fost nevoit să-şi caute o altă grupare şi s-a orientat rapid către Chindia Târgovişte, echipă finanţată de Gică Popescu şi prezidată de Ion Crăcinescu, care activează din acest sezon în Liga a III-a. Dobre s-a întors astfel acasă, fotbalistul fiind originar chiar din Târgovişte, localitate unde s-a născut pe 18 februarie 1983.

Golgheter al echipei vâlcene în amicale din această vară

În această vară, Răzvan Dobre a evoluat pentru CSM Rm. Vâlcea în majoritatea amicalelor disputate de „municipali”. Fotbalistul a fost golgheterul echipei din Zăvoi în partidele de verificare, marcând de patru ori pentru trupa pregătită de Dumitru Teleşpan, la acest capitol fiind secondat de Constantin Vasile, care a înscris trei goluri.

• Meciurile amicale jucate de CSM în această vară şi golurile marcate de fotbaliştii vâlceni:
CSM – CSM Slatina 2-1 (goluri: Dobre – 2)
CSM – Jiul Rovinari 1-3 (gol: Bălţăţeanu)
CSM – Viitorul Domneşti 3-1 (goluri: Dobre, Vasile, Geantă)
CSM – Electrosid Titu 2-0 (goluri: Vasile – 2)
CS Mioveni – CSM 2-0
ALRO Slatina – CSM 0-0
CSM – FC Argeş 1-3 (gol: Dobre)
CSM – Pandurii II Tg. Jiu 1-1 (gol: Văidean)

Comments are closed.

 POLITICA

Cautare

Utile

Publicitate

Parteneri