Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

2 pauză, 1 final, în meciul FC Băbeni 2 – Recolta Laloşu

Echipa-satelit a celor de la FC Băbeni are un parcurs de metronom în Seria Sud a Ligii a V-a. Până acum, nu a pierdut niciunul dintre cele cinci meciuri pe care le-a jucat. În ultima rundă, Claudiu Şchiopu şi colegii săi le-au fost superiori celor de la Recolta Laloşu. Băbenarii s-au impus în această partidă cu scorul de 3-1. Prima repriză au câştigat-o oaspeţii. Pe final, în apropiere de pauză, aceştia au profitat de o eroare în defensiva gazdelor şi au preluat conducerea. În partea secundă, FC Băbeni 2 şi-a reparat greşeala. Claudiu Şchiopu a dat tonul revenirii. A marcat golul de 1-1, iar apoi Iulian Ţugurin şi-a adus echipa în avantaj. Golul de 2-1 a fost înscris de acesta din penalti. Tot el a transformat şi următoarea lovitură de pedeapsă, scoasă de Claudiu Şchiopu. 3-1 a fost şi scorul final, deşi până la ultimul fluier al arbitrului, Şchiopu a mai avut câteva ocazii clare de a înscrie. „Urmează pentru noi cel mai greu meci, la Zătreni. Sperăm să facem un joc bun acolo şi să ne întoarcem cel puţin cu un punct din această deplasare”, a spus Claudiu Şchiopu, liderul celor de la FC Băbeni 2, cu privire la derby-ul din etapa viitoare, cu Olteţul Zătreni, cea de-a doua clasată din serie. În altă ordine de idei, în acest meci, cu Olteţul Zătreni, FC Băbeni 2 nu se va putea baza pe atacantul Petruţ Durac. Acesta s-a accidentat grav în prima repriză a întâlnirii cu Recolta Laloşu. Şi-a rupt clavicula în urma unui contact cu portarul advers, fiind transportat de urgenţă la spital. Perioada de repaus în cazul său se anunţă a fi una de lungă durată. (S.S.)